Menu
Start
Nowości
Oferta
O firmie
Kontakt
standardowe wysokości kopert utajnionych na składance komputerowej to 4 i 6 cali
 
Koperty utajnione PDF Drukuj

do wydruków płac, ZUS-RMUA, koperty pinowe

Koperty utajnione (data miailer) są przeznaczone do wydruku informacji poufnych (np. wynagrodzeń pracowników, stanów kont itp.) na papierze-składance za pomocą drukarek igłowych, wierszowych itp.

Druk utajniony składa się ze strony jawnej - oryginału (przeznaczonej np. dla rachuby płac, księgowości) oraz sklejonej z dwóch kartek koperty, której otworzenie jest możliwe tylko poprzez rozerwanie lub obcięcie brzegu.

Dzięki technologii produkcji podobnej do stosowanej w przypadku składanki komputerowej, również w tym przypadku można otrzymać wielokolorowe nadruki.

Parametry techniczne:

Szerokości kopert - standardowe (mierzone wraz z perforacją) - 210, 240, 250, 390 mm oraz dowolne inne w zakresie od 100 do 550 mm
Wysokość kopert - standardowo 4, 16 i 12 cali, możliwość wykonania 2, 3, 8 cali. Możliwość wykonywania mikroperforacji.
Perforacje podłużne - dowolne (między innymi dodatkowe, otwierające kopertę). Możliwość wykonywania mikroperforacji.
Typy kopert - z separacją pól (dłuższa trwałość) lub z karbonem (papier offsetowy jako oryginał - lepsza jakość)
Papier - papiery samokopiujące (standardowe CB, CFB, CF o gramaturach 50-60 g/m2, papiery CB o powiększonej gramaturze (70, 80, 90 g/m2 i większej), papiery offsetowe.
Możliwości zadruku - zadruk na całej powierzchni (wraz z perforacjami) do 5 kolorów z każdej strony (niezadrukowany pasek o szerokości 4-8 mm co 24 cale w poziomie - wynikający z technologii druku rotacyjnego).
Klejenie koperty - na perforacji trakcyjnej (kopertę otwiera się przez oderwanie perforacji) lub wewnątrz perforacji trakcyjnej (aby otworzyć kopertę należy ją rozciąć lub rozerwać)
Łączenie oryginału i koperty - standardowe crimplock (nacięcia na papierze) i wzmocnione multiflex (zapinki z tworzywa sztucznego w perforacji)
Pakowanie - w kartony standardowe (koperty 4" - 1800 na karton, koperty 6" - 1200 na karton, koperty 12" - 600 na karton). Możliwość pakowania w kartony niestandardowe.
Personalizacje - numeratory, adresy, kody kreskowe i inne dodrukowywane techniką laserową lub ink jet.